РЕЦЕПТИ

Мајонез од соја 2 лажици соино брашно вода малку сол ½ филџан ладно цедено масло Соиното брашно треба да се размати со пола филџан вода и да се стави на тих оган да се вариНепрекинато се меша и се додава по малку вода кога сојата ќе пошне да се згуснива. Варете ја смесата десет минути. …